Līvānu novada vieglatlētikas kluba sportistiem uzvaras un rekordi Latvijas čempionātā maratonā.
Atsūtīts bondar September 27 2016 11:46:2118. septembrī Valmierā tika aizvadīts skriešanas seriāla „BigBank Skrien Latvija” 6. posms, kā arī sadalītas Latvijas čempionāta medaļas maratona distancē (42.195 km). Pateicoties Kitijas Valteres uzvarai 2015. gadā, Līvāni uz mūžu ierakstīja savu vārdu Valmieras maratona slavas hronikās. Arī šogad Kitijas vārds vairākkārt tika pieminēts. Diemžēl pati sportiste traumas dēļ nevarēja piedalīties sacensībās un priekšlaicīgi izstājās no cīņas par čempiones titula aizstāvēšanu.

Spied pogu Lasīt visu zemāk...

Izvērstās ziņas
Līvānu novada vieglatlētikas kluba sportistiem uzvaras un rekordi Latvijas čempionātā maratonā.

18. septembrī Valmierā tika aizvadīts skriešanas seriāla „BigBank Skrien Latvija” 6. posms, kā arī sadalītas Latvijas čempionāta medaļas maratona distancē (42.195 km). Pateicoties Kitijas Valteres uzvarai 2015. gadā, Līvāni uz mūžu ierakstīja savu vārdu Valmieras maratona slavas hronikās. Arī šogad Kitijas vārds vairākkārt tika pieminēts. Diemžēl pati sportiste traumas dēļ nevarēja piedalīties sacensībās un priekšlaicīgi izstājās no cīņas par čempiones titula aizstāvēšanu.

Maratons ir ļoti grūta un neprognozējama distance, maratonu gandrīz nav iespējams pieveikt, ja neesi pienācīgi sagatavojies. Maratons kļūdas nepiedod, ja esi jaunienācējs un skrien pirmo reizi, tad uzmanies – nepadodies emociju vilnim, neuzsāc skriet pārāk ātrā tempā, dārgi nāksies maksāt distances otrajā daļā.
Uz maratondistances starta līnijas stājās 155 skrējēji no dažādām valstīm, starp tiem divi Līvānu novada vieglatlētikas kluba pārstāvji – Valērijs Šakelis un Daniels Buko. Valērijam tas bija trešais maratons šogad un mērķis tika nostādīts pietiekoši ambiciozs – iekļūt labāko sešiniekā. Mūsu sportistam izdevās finišēt astotajā vietā ar laiku 2:48.01 (palaižot priekšā piecus Latvijas sportistus un divus Baltkrievijas valsts sportistus), tas ir sportista jauns personiskais rekords un jauns Līvānu novada rekords! Iepriekšējais labākais sasniegums piederēja Jānim Važņevičam, kas tika sasniegts pagājušā gadsimta 80-jos gados. Līdz ar to Valērijs Šakelis kļuva par divu novada rekordu īpašnieku (rekords pusmaratona distancē arī pieder Valērijam).
Par patīkamu pārsteigumu parūpējas Daniels Buko. Jaunietis (Danielam ir 18 gadi) pavisam nesen sācis aizrauties ar garo distanču skriešanu, bet pirmie panākumi neliek ilgi gaidīt, ja attieksme pret to ko tu dari ir pietiekoši nopietna. Daniels jau ir nodrošinājis uzvaru “BigBank Skrien Latvija” seriāla Nike skrējiena junioru konkurencē. Valmieras posmā startēt tieši maratona distancē bija viņa paša iniciatīva. Daniels ļoti apzinīgi piegāja sagatavošanas procesam, meklējot padomdevējus starp pieredzējušiem skrējējiem, jaunietis patstāvīgi pieveica vairākus garus (30-40km) treniņskrējienus. Mērķtiecīgs darbs atalgojas ar skaistu uzvaru junioru vērtējumā. Finiša laiks ir 3:14.02 un Līvāniem valsts čempions maratona distancē! Tuvākais sekotais un otras vietas ieguvējs tika apsteigts par vairāk kā 18 minūtēm, bet bronzas medaļas ieguvējs par 40 minūtēm. Krita arī skolas rekords, kas piederēja sporta meistaram soļošanas disciplīnās Vjačeslavam Grigorjevam. Lieliska debija, ko te vēl var piebilst!
Līdz BigBank Skrien Latvija seriāla noslēdzošai fāzei atlika tikai viens posms, ko aizvadīsim 8. oktobrī Siguldā. Pēc sešiem posmiem Līvānu VK sportisti atrodami starp labākajiem vairākās disciplīnās: Solveiga Ozola-Ozoliņa šobrīd atrodas 2. pozīcijā pusmaratona/maratona distancē, neskatoties uz nestartēšanu Valmieras posmā, ļoti ceram, ka Siguldā izdosies salikt visus punktus virs „i” un finišēt starp līderēm dāmu konkurencē, Valērijs Šakelis šobrīd noslēdz labāko sešinieku vīru konkurencē pusmaratona/maratona distances kopvērtējumā, Nike skrējiena distancē dāmu konkurencē līderes pozīcijas zaudēja Ginta Valtere, šobrīd atrodoties vicelīderes lomā, Danielu Buko jau var apsveikt ar uzvaru junioru grupā, viņu apsteigt vairs nebūs iespējams nevienam sāncensim, Arvils Bušmanis atrodas pārliecinošā vadībā V40 grupā, bet Roberts Mālnieks cīnās par iekļūšanu starp trīs labākajiem V50 grupā.Komandu vērtējumā neizdosies atkārtot pērnā gada panākumus, Līvānu VK/ASICS komanda Siguldā cīnīsies par 5-6. vietu Latvijas čempionāta komandām kopvērtējumā, savukārt Līvānu VK otrā komanda centīsies pakāpties augstāk par 29. pozīciju, ko ieņem tagad. Kopā Latvijas čempionātam ir pieteiktas 46 skrējēju komandas.