Aizvadīts pirmais Piedzīvojuma parka maratons Ventspilī
Atsūtīts bondar June 28 2016 12:26:54
Bigbank Skrien Latvija seriāla garo pauzi Līvānu VK klubs aizpildīja ar dalību citās sacensībās un šoreiz seriāla Ventspils posmu gaidījām ar īpašām sajūtām - ventspilnieki beidzot izloloja savu sapni par klasiskā maratona sarīkošanu. Prieks, ka Ventspils ir ierakstījusi savu vārdu pasaules pilsētu sarakstā, kuras spēj saorganizēt nopietnas skriešanas sacensības. Tādas Latvijā ir tikai trīs - Rīga, Valmiera un Ventspils.

Spied pogu Lasīt visu zemāk vai uz Link

Izvērstās ziņas
Bigbank Skrien Latvija seriāla garo pauzi Līvānu VK klubs aizpildīja ar dalību citās sacensībās un šoreiz seriāla Ventspils posmu gaidījām ar īpašām sajūtām - ventspilnieki beidzot izloloja savu sapni par klasiskā maratona sarīkošanu. Prieks, ka Ventspils ir ierakstījusi savu vārdu pasaules pilsētu sarakstā, kuras spēj saorganizēt nopietnas skriešanas sacensības. Tādas Latvijā ir tikai trīs - Rīga, Valmiera un Ventspils.

Sacensības atklāja bērnu skrējieni, kā ierasts, bērniem sacensības notiek dienu pirms un šoreiz Līvānu BJSS audzēkņiem nācās cīnīties ne tikai ar sevi un sāncenšiem, bet arī ar laika apstākļiem, jo par viesmīlīgajiem tos nosaukt nevarēja. Stiprs brāzmains vējš, zema gaisa temperatūra un lietus traucēja pienācīgi koncentrēties startiem. SB3 vecumā grupā veiksmīgi startēja Rebeka Kalniņa un Elizabete Ancāne. Rebekai veicās labāk - intrigām pilns finiša spurts un mūsu meitenei bronzas godalga, jāpiebilst, ka intrigas turpinājās kādu laika pēc finiša, jo 4. vietas ieguvējas vecāki neparko negribēja samierināties ar zaudējumu…

VB4 vecuma grupā Nikita Bondarevs izcīnīja vieglu un skaistu uzvaru, uzstādot savu līdz šim labāko rezultātu Ventspils trasē.

Apbalvošanas ceremonijā bērni saņēma dāvanas un labus novēlējumus no Latvijas izcilas skrējējas un Olimpisko spēļu dalībnieces Jeļenas Prokopčukas.

Galvenie notikumi risinājās svētdien 19. jūnijā, kad plkst. 10:00 no rīta uz startu pulcējās maratona un pusmaratona dalībnieki. Maratonam (42km 195m) no Līvānu VK šoreiz tika pieteikti veseli 3 dalībnieki - pieredzējušais Jānis Važnēvičs, Valērijs Šakelis (veica savu otro maratonu karjerā), bet Solveigai Ozola-Ozoliņai tā bija debijas reize. Jānis uzrādīja rezultātu - 3:37.51 (pēdējo 3 gadu labākais laiks) un ierindojās 8. vietā savā vecuma grupā, Valērijs uzstādīja kārtējo personisko rekordu - 2:52.56, ierindojoties 7. vieta savā vecuma grupā un 8. vietā kopvērtējumā. Visslābāk maratondistancē veicās Solveigai - teicams rezultāts 3:06.00 un iegūta 2. vieta apliecināja sportistes dotības garajās skriešanas disciplīnās. Atliek tikai minēt kāds būtu Solveigas rezultāts, ja iespējas trenēties būtu labvēlīgākas, nevis tikai 7 nedēļu treniņnodarbību cikls. Kā arī, trases segums (liels % bruģa) un ne visai pateicīgi laika apstākļi iespaidoja gala iznākumu uz negatīvo pusi. Bet, nemeklēsim attaisnojumus, skaidrs, ka visam pamats ir veselība un kvalitatīvs treniņprocess, domāju, ka mūsu izturīgākās dāmas - Kitija un Solveiga vēl liks par sevi runāt, ja ne šosezon, tad tuvākajā nākotnē pilnīgi noteikti!

10.55km Nike skrējiens pārvērtās par mums ļoti labvēlīgu disciplīnu šoreiz. Uzvaru SN20 vecuma grupā un 3. vietu kopvērtējumā izcīnīja Ginta Valtere, uzrādot laiku 43:45, kas ir sportistes viens no labākajiem rezultātiem šajā distancē. Arnis Kaļiņins ierindojās 10. vietā VN20 vecuma grupā un 15. vietu kopvērtējumā. VN40 grupā nepārspēts palika mūsu Arvils Bušmanis, Roberts Mālnieks uzvarēja VN50 grupu, bet Daniels Buko atskrēja ka otrais VNJ vecuma grupā.

Kuplākais dalībnieku skaits tika pieteikts 5km Tautas skrējienam. Uzvaru dāmu konkurencē izcīnīja un maksimālo iespējamo punktu skaitu komandu vērtējumam atnesa Kitija Valtere, skrējiena uzvarētājas rezultāts - 19:20. Andrejs Bondarevs ierindojās 12. vietā VT grupā un 17. vietā kopvērtējumā, Valērijs Gasperovičs finišēja kā 36 kopvērtējuma ieskaitē un 23. savā vecuma grupā. Labu rezultātu (23:11) uzrādīja un 11. vietā finišēja Olga Bondareva, par pārsteigumu parūpējas Skrien Latvija seriāla debitante Renāte Kārkle. Renāte pārliecinoši uzvarēja savā vecuma grupā ar rezultātu - 22.06 un ar to pieteicās cīņai par godalgām seriāla kopvērtējumā. Šajā pašā vecumā grupā Līvānu BJSS audzēkne Božena Teivāne atskrēja kā 12. Sintija Grigorjeva cīnījās STB grupā, kur viņai šoreiz izdevās finišēt 32. vietā. Kluba pieredzējušās dāmas - Mārīte Vilcāne un Svetlana Edelberga finišēja 65. un 67. vietās attiecīgi.

Komandu cīņā šoreiz sasniedzām maksimāli iespējamo rezultātu ierindojoties 3. vietā, cerams, ka izdosies saglabāt šo pozitīvo tendenci arī turpmākajos Bigbank Skrien Latvija seriāla posmos. Individuālais kopvērtējums pēc pieveiktiem posmiem izskatās daudzsološi: maratons/pusmaratons distancē Solveigai Ozola-Ozoliņai - 2. vieta, Valērijam Šakelim - 5. vieta; 10.55km Nike skrējiena distancē Ginta Valtere ieņem līderpozīciju, Daniels Buko - 8. vietā, bet savā vecuma grupā ieņem pārliecinošo 1. vietu; Arvila Bušmanim 11. vieta V40 grupā (viens posms ir izlaists) ar labām cerībām cīnīties par uzvaru kopvērtējumā, 5.3 Tautas skrējiena distancē Andrejs Bondarevs ieņem 7. vietu kopvērtējumā šobrīd. Un visbeidzot komandu kopvērtējumā Līvānu VK/ASICS komanda noslēdz labāko trijnieku, priekšā atrodoties tikai Nike/Sportland un Adidas/VSK Noskrien komandām, kā jau iepriekš bija paredzēts, sīvākā cīņa notiks tieši par trešo vietu, uz ko kandidē vēl vismaz 5 komandas - Maratona klubs/Venden, SK Tērauds/Nike/Sportland, 42.KM/Saucony, Veikals Maratons-ASICS un Sportlat.

Kuplāk pārstāvētas komandas, tai skaitā arī Līvānu VK, tika apbalvotas ar diplomiem par aktīvā dzīves veida popularizēšanu, ko pasniedza Ventspils pilsētas mērs Aivars Lembergs. Saņēmām no Ventspils pilsētas galvas arī mutisko uzmundrinājumu, labākus novēlējumus turpmākajos startos un aicinājumu tikpat aktīvi ņemt dalību Ventspils Piedzīvojuma parka maratona sacensībās turpmāk. Ventspilī ir īpaši attieksme pret augsto sasniegumu sportu, šajā pilsētā sportu mīl un saprot, par ko liecina izveidota pilsētas sporta objektu infrastruktūra, rīkoto sacensību līmenis un izcili sportistu sasniegumi. Aivars Lembergs savā runā ne bez lepnuma ir atzīmējis, ka lielākā daļa Latvijas sportistu, kas šogad pārstāvēs mūsu valsti Olimpiskajās spēlēs ir tieši Ventspils pilsētas domes atbalstītie sportisti un viņu treneri.